Aktualności

Aktualności dotyczące biblioteki w Krzywiniu.

KONKURS NA IMIĘ DLA SOWY BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY KRZYWIŃ ROZSTRZYGNIĘTY!

Zwyciężczynią konkursu na najciekawsze imię dla sowy – rzeźby znajdującej się przy krzywińskiej bibliotece – została Paulina Łagodzka, która zaproponowała imię Nowelka.

W październiku zwróciliśmy się do Was o pomoc w wybraniu tego jedynego wyjątkowego imienia dla naszej sowy – na co nie pozostaliście obojętni. W trakcie konkursu padło mnóstwo propozycji, za które serdecznie dziękujemy‼️ Zainteresowanie konkursem było ogromne, stąd też komisja konkursowa miała nie lada problem. Ostatecznie po burzliwych naradach wybrano imię Nowelka.

Uroczyste nadanie imienia odbyło się 30 stycznia 2020 ...

Czytaj całość wpisu →
0

FERIE ZIMOWE 2020 Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ MIASTA I GMINY KRZYWIŃ

Wszystko co dobre szybko się kończy – niestety. Jednak najważniejsze są miłe wrażenia i wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii zimowych z biblioteką” nie brakowało.

Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu młodym mieszkańcom powiatu, zachęcenie ich do czytania oraz ruchu, a przede wszystkim zorganizowanie im dobrej zabawy.

W programie pierwszego tygodnia ferii znalazły się więc: zajęcia taekwondo, warsztaty czytelnicze i sport, wyjazd do Ośrodka Family Club w Śmiglu, zajęcia z książką i sport oraz rozgrywki szachowe. ...

Czytaj całość wpisu →
0

ZAPROSZENIE NA FERIE

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń

zaprasza na ferie 2020

27.01.2020 r. Taekwondo dla dzieci sala wiejska w Bieżyniu godz. 10.00-13.00

28.01.2020 r. Warsztaty czytelnicze i sport Biblioteka Krzywiń godz. 10.00-13.00

29.01.2020 r. Wyjazd do Śmigla Ośrodek Family Club godz. 13.00-16.30

(zorganizowany wyjazd autokarem)

30.01.2020 r. Zajęcia z książką i sport Biblioteka Krzywiń godz. 10.00-13.00

31.01.2020 r. Rozgrywki szachowe Filia Bieżyń godz. 14.00-17.00

03.02.2020 r. Uczą króla dzieci segregacji śmieci – spektakl i zajęcia animacyjne

sala w Domu Strażaka w Krzywiniu godz. 10.00-12.00

04.02.2020 r. Olimpiada Sportowa sala sportowa ...

Czytaj całość wpisu →
0

ELEKTRONICZNA KARTA BIBLIOTECZNA DLA KAŻDEGO CZYTELNIKA!

W styczniu 2019 roku, po wcześniejszym elektronicznym skatalogowaniu zbiorów,  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń wprowadziła system elektronicznej obsługi kont czytelników.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. robimy kolejny krok.

Co to oznacza w praktyce?

Otóż odtąd, warunkiem wypożyczania u nas książek jest posiadanie ELEKTRONICZNEJ  KARTY CZYTELNIKA.

Karta czytelnika – z własnym numerem identyfikacyjnym – wydawana jest po zaktualizowaniu lub założeniu konta czytelnika w Bibliotece Publicznej w Krzywiniu. Za kartę zgodnie z regulaminem, biblioteka będzie pobierała jednorazowo opłatę w kwocie 2 zł.

Dzięki wprowadzeniu elektronicznych ...

Czytaj całość wpisu →
0

NOWOŚCI, NOWOŚCI, NOWOŚCI

Zapraszamy naszych miłych czytelników po świąteczne czytanie i nie tylko. Nowości wydawnicze czekają na Was w bibliotece głównej a także w naszych filiach.

Zakup zrealizowano ze środków MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  

Czytaj całość wpisu →
0

BAŚNIOWE MIKOŁAJKI

Po raz pierwszy, ale z całą pewnością nie ostatni Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców gminy „Baśniowe Mikołajki”.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 15.00 na krzywińskim rynku. To tam przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych ubraliśmy choinkę. Następnie barwny korowód prowadzony przez Świętego Mikołaja udał się do Sali Domu Strażaka w Krzywiniu, gdzie na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Przedstawienia w wykonaniu uczniów Zespołu szkół w Krzywiniu oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bieżyniu, ...

Czytaj całość wpisu →
0

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Przedszkolacy z Samorządowego Przedszkola w Jerce już po raz kolejny włączyli się w obchody tego „pluszowego” święta. Tym razem żeby uczcić ten dzień odwiedzili bibliotekę publiczną w Krzywiniu.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania biblioteki, ...

Czytaj całość wpisu →
0
Page 1 of 50 12345...»