Zimowe rekreacje w bibliotece

  • przez

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zorganizowała cykl zajęć rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

W okresie od 14 do 25 stycznia 2013 r.  przygotowano urozmaicony program zajęć, by młodzi krzywiniacy w sposób aktywny  i ciekawy spędzili wolny czas od nauki.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się warsztaty fotograficzne. Dzieci i młodzież mogły opanować podstawowe wiadomości z zakresu obsługi aparatu cyfrowego, uczyły się „jak zatrzymać daną chwilę na dłużej” oraz jak sprawić, by zrobione zdjęcie zachwyciło odbiorcę. Zimowa aura pozwoliła wykorzystać nowe umiejętności i uczestnicy wykonali wiele pięknych zdjęć w plenerze.  Kolejnymi wyzwaniami były zajęcia karaoke pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…”. oraz warsztaty taneczne „Tańczyć każdy może…” oparte na nauce latynoamerykańskich układów tanecznych. Po tej dawce śpiewu i tańca przyszedł czas na spokojniejszą rozrywkę czyli tzw. „Zabawy stolikowe”. Dzieci rysowały, kolorowały, wycinały, grały w różnego rodzaju gry planszowe, a całość została zakończona turniejem szachowo-warcabowym.

W drugim tygodniu ferii zorganizowano obóz dla dzieci z zespołu tanecznego „Alemana”. Obóz odbył się w Schronisku Młodzieżowym w Lubiniu i uczestniczyły w nim dzieci z tzw. grupy średniej

Ponadto wszyscy uczestnicy w/w zajęć wyjechali do kina w Gostyniu na film pt. „Dino mama” wyświetlany w technologii 3D. Należy dodać, że wyjazd do kina oraz zakup nagród na turniej szachowo-warcabowy został w całości sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach programu „Ferie zimowe na sportowo”.

Dodatkową atrakcją był zorganizowany jak co roku Bal Karnawałowy. W niedzielę, 20 stycznia 2013 r. w sali widowiskowej Domu Strażaka w Krzywiniu, przy orkiestrze bawiły się dzieci młodsze i starsze, a także ich rodzice.

Z propozycji Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń skorzystały łącznie 233 osoby.

Dyrektor Biblioteki pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji wyżej wymienionych przedsięwzięć tj. Panu Staroście Powiatu Kościańskiego, Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Krzywiń, Komitetowi Osiedlowemu w Krzywiniu, rodzicom.