„Zimowe rekreacje w bibliotece”

W czasie ferii zimowych tj. od dnia 3 do 14 lutego 2014 roku,  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń przeprowadziła cykl zajęć pod hasłem „Zimowe rekreacje w bibliotece”. Zajęcia były bardzo urozmaicone i wzięły w nich udział 164 osoby, głównie dzieci przedszkolne i szkolne.

W pierwszym tygodniu ferii przeprowadzono zajęcia z fotografii. Dzieci miały możliwość robić zdjęcia, a także uczestniczyć w sesji fotograficznej w zaimprowizowanym studio. W kolejnych dniach były gry i zabawy integracyjne oraz poranek filmowy, którego głównym bohaterem był przesympatyczny pies Beethoven. Dużo śmiechu i radości przyniosły dzieciom popisy wokalne w czasie występów karaoke.

Drugi tydzień rozpoczął się od zabawy.  Dzieci przyniosły swoje ulubione klocki i w tzw. Dziecięcym Studio Architektury stworzyły swoje miasto. Kolejny dzień przeniósł dzieci w świat baśni. Było czytanie bajek, opowiadanie o nich i rysowanie.

Na koniec, pod wpływem własnych inspiracji plastycznych, dzieci udekorowały salkę, w której odbył się Walentynkowy Bal Kostiumowy kończący ferie w Bibliotece.

Wszystkie zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników biblioteki, głównie przez stażystkę Panią Milenę Popiela.

Opracowanie: Małgorzata Bukowiecka

Foto: Milena Popiela