Zima, książka i JA czyli podsumowanie ferii zimowych w Jerce

Grupa ponad 60 dzieci uczestniczyła w feriach zimowych zorganizowanych przez filię biblioteczną w Jerce. Zajęcia rozpoczęły się we wtorek 31 stycznia i trwały do środy 8 lutego 2017 r.

W pierwszym dniu uczestnicy zajęć wysłuchali baśni braci Grimm „Pani Zima” i uczestniczyli w zimowych zabawach integracyjnych. Następnie w myśl hasła: ”w karnawale czas na bale, maski robimy i świetnie się bawimy” przystąpiliśmy do tworzenia masek karnawałowych. Szczegółowo omówiliśmy także kodeks postępowania w czasie zimy a na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy wzięli udział w zgaduj – zgaduli ze znajomości świata bajek.

Drugi dzień ferii zimowych w bibliotece w Jerce upłynął pod znakiem zabaw. W tym dniu uczestnicy zajęć odkryli przed nami swoje talenty a surowe jury obiektywnie oceniło wszystkie wykonania.

W trakcie trzeciego spotkania dzieci przygotowały gofry. Najmłodsi czynnie uczestniczyli we wszystkich etapach przygotowań a po upieczeniu udekorowały gofry według własnego pomysłu. Najlepszym punktem naszego spotkania był oczywiście moment, w którym wspólnie usiedliśmy przy stole i degustowaliśmy nasze wypieki.