Z rewizytą w przedszkolu…

  • przez

 

W Tygodniu Bibliotek przyjmowaliśmy przedszkolaków u siebie, w bibliotece, chcąc się zrewanżować małym czytelnikom wybraliśmy się z rewizytą do Przedszkola…

Łącznie odwiedziłam 3 grupy. W grupach pani D. Pijanowskiej i p. M. Ślusarek dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej pt.: „Ogromna ślizgawka” pochodzącej ze zbioru „Opowiadań dodającym dzieciom odwagi” autorstwa S. Kalwitzki. Następnie dzieci z gotowych elementów wyklejały zakładkę do książki, którą zabrały do domu obiecując, że będą z niej korzystać przy czytaniu książek.

Dla najmłodszej grupy, gdzie wychowawcą jest p. R. Hoffmann udałam się z bajką terapeutyczną pt.: „Strach na wróble” autorstwa T. Prestona. Jest to wspaniała opowieść o przyjaźni, wbrew wielu przeciwnościom. Dzieci uczą się, że nie wygląd jest ważny, lecz to co mamy w sercu i jacy naprawdę jesteśmy. Po wysłuchaniu opowieści dzieci układały puzzle z wizerunkiem stracha na wróble.

Czas spędzony z dziećmi daje obopólną korzyść. Nie tylko dzieci uczą się od dorosłych, często to my uczymy się od dzieci. I to najbardziej lubię w naszych spotkaniach.