Wzruszający świat baśni , czyli obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w filii w Jerce

„WZRUSZAJĄCY ŚWIAT BAŚNI, CZYLI OBCHODY MIĘDZYNORODOWEGO DNIA KSIĄŻKI DLA DZIECI” – LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA KL. III c

5 kwietnia filia w Jerce gościła uczniów klasy III c Szkoły Podstawowej na lekcji bibliotecznej, której tematem było życie i twórczość H. Ch. Andersena.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania wiersza Emilii Waśniowskiej „Prima aprilis”. Następnie uczniowie musieli wypisać wszystkie poplątane tytuły baśni, występujące w tym wierszu. Dzieci popisały się dobra znajomością twórczości pisarza rozwiązując krzyżówkę a także przyporządkowując bohaterów bajek i atrybuty do baśni, z której pochodzą. Następnie były zagadki dotyczące znajomości bohaterów bajek i najpopularniejszych tytułów . Nie zabrakło również quizów, czy układanek słownych. Uczniowie musieli zmierzyć się także z zadaniem matematycznym. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie ułożyli puzzle.