WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ „PISANKĘ WIELKANOCNĄ”

Ponad 240 prac wpłynęło na I Gminny Konkurs Plastyczny pn. „Pisanka Wielkanocna”.

W dniu 13 marca 2018 roku komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Sobkowiak, Krystyna Olejniczak oraz Bernadetta Makałowska spośród wszystkich pisanek dokonała wyboru tych najpiękniejszych, nagradzając w każdej z trzech kategorii po trzy prace oraz przyznając trzy wyróżnienia.

I kategoria – przedszkolacy:

I miejsce – Amelia Glumińska (ZS Jerka)

II miejsce – Lena Płocieniak (ZS Krzywiń)

III miejsce – Oliwia Kostrzewa (ZS Jerka)

II kategoria – uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

I miejsce – Amelia Ciesielska (ZS Jerka)

II miejsce – Olaf Kubiak (ZS Lubiń)

III miejsce – Martyna Malak (ZS Bieżyń)

III kategoria – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce – Zofia Metzner (ZS Jerka)

II miejsce – Maja Urbaniak (ZS Jerka)

III miejsce – Oliwia Walkowiak (ZS Jerka)

Wyróżnienia:

Filip Ruta (ZS Jerka)

Szymon Janiak (ZS Jerka)

Alicja Włodarczak (ZS Jerka)

Należy dodać, że komisja konkursowa miała nie lada zadanie, ponieważ wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs były niezwykle piękne i oryginalne, a ich ilość przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatorów.

Pisanki zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na stoisku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń w czasie Wielkanocnego Jarmarku Pomysłów, gdzie można je było nabyć wrzucając do skarbonki dobrowolne datki. I można je nabywać nadal. Do piątku włącznie, te przepiękne prace wystawione są w siedzibie BPMiG Krzywiń. Dochód w całości zostanie przekazany na leczenie Patrycji Sztul podopiecznej Fundacji Słoneczko.

Również podczas Wielkanocnego Jarmarku Pomysłów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu.