BLISKO-wyjazd studyjny do WBPiCAK w Poznaniu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie i Biblioteka Publiczna im. Czesława Przygodzkiego w Czempiniu to dwie biblioteki z powiatu kościańskiego, które znalazły się na trasie wyjazdu studyjnego bibliotekarzy z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń w dniu 7 września 2023 r. do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Bibliotekarze zwiedzili poznańską bibliotekę oraz mogli zapoznać się z pracą i ofertą kulturalną placówki. Następnie odbyło się szkolenie „Niecodzienna oferta biblioteczna”, w którym uczestnicy zespołowo tworzyli wizje nowoczesnych bibliotek i prawdziwie „odlotowych” wydarzeń czytelniczych.

Bardzo dziękujemy pracownikom, koleżankom i kolegom ze wszystkich Bibliotek za udział
w wyjeździe, a firmie szkoleniowej Fundacja Cooperacja z Leszna za wspaniałe warsztaty czytelnicze.

Spotkanie miało głównie charakter szkoleniowy i integracyjny, a zostało zorganizowane
w ramach projektu „Krzywiń mały/wielki świat”, który Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń realizuje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Pełna fotorelacja na naszym FB