Wesołe wierszyki

  • przez

21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

W Filii Bibliotecznej w Jerce obchodziliśmy to święto razem z przedszkolakami z grupy ”Motylki” z Przedszkola Samorządowego w Jerce. Uczestnikom spotkania została przybliżona twórczość znanych pisarzy: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz Zofii Beszczyńskiej. Ale poza głośnym czytaniem, które w tym dniu było najważniejsze, uczestnicy spotkania musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, w czasie których należało wykazać się sprytem, wiedzą, cierpliwością oraz spostrzegawczością.

Po wysłuchaniu wiersza „Na straganie” maluchy bezbłędnie wskazały warzywa, które wystąpiły w utworze Jana Brzechwy. Odnalazły też wszystkie zaginione rzepki. Później przedszkolacy zamienili się w wędkarzy. Tu okazało się, że złowienie złotej rybki jest jednak możliwe. Na zakończenie ochotnicy rozprawili się z Baba Jagą za pomocą papierowych kulek za co w nagrodę otrzymali słodycze oraz znaczki promujące spotkanie. Zajęcia odbyły się w bardzo radosnej atmosferze.

 

GALERIA