Wakacyjny pociąg do czytania, czyli wakacje w filii w Jerce

Biblioteka w Jerce na czas wakacji przygotowała dla swoich młodych czytelników ciekawą ofertę spędzenia czasu wolnego. Za nami pierwszy tydzień spotkań. W dniach 22.08 – 24.08. br. filia gościła czterdziestoosobową grupę dzieci w wieku od 4 do 11 lat. W tym roku letnie zajęcia odbywają się pod hasłem ,,Wakacyjny pociąg do czytania”. Młodzi czytelnicy wykorzystują czas wakacji twórczo i ciekawie.

W programie pierwszego tygodnia wakacji z biblioteką odbyły się zajęcia pod nazwą „Morskich opowieści”, „W pracowni u krasnali” oraz „Muzycznych igraszek”.

Dużo radości sprawiły uczestnikom zajęcia plastyczne: wykonanie ramki do zdjęć, pudełek na „biblioteczne skarby” czy konika morskiego. Nie zabrakło również różnego rodzaju konkursów czy gier logicznych, przy których dzieci ćwiczyły sprawność umysłową oraz gier podwórkowych i innych zabaw ruchowych, przy których mogły rozładować pokłady energii, a przy tym świetnie bawić się w grupie. Natomiast łamigłówki słowne w postaci kalamburów itp. pozwoliły wykazać się uczestnikom spostrzegawczością i wiedzą z różnych dziedzin życia. Nieodłącznym elementem zajęć w bibliotece były zajęcia integracyjne w tym m.in. zabawa w ,,Bezludną wyspę”, która pozwoliła sprawdzić jak dużą wyobraźnię mają młodzi czytelnicy. O tym, że czas spędzony w bibliotece nie był stracony świadczyły pożegnalne uśmiechy uczestników i zapewnienia odwiedzania placówki bibliotecznej w przyszłym tygodniu.