Tydzień Bibliotek

  • przez

dz.bib.

Corocznie 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Wydarzenie to stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Tegoroczny , XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja 2016 roku, obchodzony jest pod hasłem: Biblioteka inspiruje. Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń, które proponuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń wraz z filiami w tym ważnym tygodniu, jak i w ciągu całego miesiąca.

9 maja – „Prośby książki” , „Bajki ruchowe” – spotkanie z dwiema grupami dzieci z Ochronki im. Bł. E. Bojanowskiego z Krzywinia  (BPMiG Krzywiń)

9 maja – Poznajemy wiersze pełne humoru i radości oraz opowiadania Agnieszki Frączek – wspólne czytanie i recytowanie. Zapraszamy dzieci z mamami. (Filia Bieżyń)

9 – 10 maja – ” Ze starego coś nowego” – malujemy i ozdabiamy skrzynki drewniane. (Filia Bieżyń)

10 maja – „Prośby książki” , „Bajki ruchowe” – spotkanie z dwiema grupami dzieci  z Przedszkola Samorządowego z Krzywinia i Świńca  (BPMiG Krzywiń)

10 maja – „Prosty sposób na dobrą zabawę, czyli stare gazety w roli głównej” – warsztaty edukacyjne dla dzieci z grupy „Kubusie” z Przedszkola Samorządowego w Jerce, „101 powodów dla których warto przyjść do biblioteki”– zajęcia dla uczestników spotkań z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” (Filia Jerka)

11 maja –” W bibliotece gramy w gry, układamy puzzle” – szeroki wybór gier stolikowych. (Filia Bieżyń)

11 maja – „Prośby książki” –zajęcia z dziećmi z krzywińskiego przedszkola (BPMiG Krzywiń)

12 maja –”Słowo o nowościach wydawniczych” – spotkanie Klubu Kobiet z Pasją (BPMiG Krzywiń)

12 maja –”Bajki ruchowe” – zajęcia z 3-latkami z krzywińskiego przedszkola (BPMiG Krzywiń)

11-13 maja – „Podróż do Książkolandii”  – lekcje wprowadzające dla uczniów kl. I a, b, c ze Szkoły Podstawowej w Jerce połączone z pasowaniem na czytelników Filii Bibliotecznej w Jerce (Filia Jerka)

13 maja – Cafe Czytelnik – każdy dorosły czytelnik zostanie poczęstowany kawą, może posłuchać zapomnianych piosenek z płyt winylowych, spędzić mile chwile z literaturą i muzyką. (Filia Bieżyń)

17-18 maja – „Jak zbudowana jest książka?” – lekcje biblioteczne dla uczniów kl. III a i b ze Szkoły Podstawowej w Jerce (Filia Jerka)

24 maja –  rozwiązanie konkursu „Wzorowy czytelnik roku 2015” (Filia Lubiń)

24-25 maja – „Drzewo marzeń” – zajęcia z edukacji czytelniczej dla uczniów kl. II a, b, c, ze Szkoły Podstawowej w Jerce (Filia Jerka)

27 maja –  uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca  (Filia Lubiń)

29 maja – uroczystość z okazji Dnia Matki w Sali Domu Strażaka w Krzywiniu (BPMiG Krzywiń)

 

Ponadto zapraszamy do oglądania okolicznościowych wystaw:

” Rok Sienkiewiczowski – 2016 ” – wystawa poświęcona Nobliście (BPMiG Krzywiń, Filia Bieżyń)

„Jubileusz Chrztu Polski” (BPMiG Krzywiń)

” Gotowanie i Czytanie” – Wystawa książek kulinarnych wraz z rekwizytami kuchennymi (Filia Bieżyń)