TYDZIEN BIBLIOTEK 2017

  • przez

Biblioteka. Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
18 maja 2017 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zaakcentowała to wydarzenie uroczystym spotkaniem bibliotekarzy powiatu kościańskiego, biblioteki leszczyńskiej oraz z czytelnikami. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych z terenu gminy, którzy na ręce Dyrektora BPMiG Krzywiń, Pani Bogumiły Bąkowskiej, złożyli gratulacje i życzenia.

Życzenia z ramienia Pana Burmistrza Gminy Krzywiń złożyła Pani Jolanta Bilska, kierownik Referatu Oświatowo-Administracyjnego.

Na spotkaniu przedstawiciel biblioteki leszczyńskiej zaprezentował  nowatorską wizję jej rozwoju, która zrobiła ogromne wrażenie na bibliotekarzach.

Wisienką na torcie była wspaniała interpretacja i recytacja „Koncertu Jankiela” przez Panią Barbarę Antkowiak oraz występy dzieci z zespołu tanecznego „Alemana”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na kawę i ciasto wykonane własnoręcznie przez bibliotekarki.

Dyrektor i pracownicy Biblioteki dziękują za wszystkie życzenia, miłe słowa oraz przejawy sympatii.