„Twórcze lato z biblioteką” trwa

Od  1 sierpnia 2013 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń trwa cykl zajęć wakacyjnych pod nazwą „Twórcze lato z biblioteką”, który odbywa  się dzięki dofinansowaniu m.in. z budżetu Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo”, a także wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń oraz rodziców.

Kolejny, trzeci już, blok zajęć przygotowali i przeprowadzili strażacy z krzywińskiej jednostki. Koordynatorem całości był Pan Jan Musielak, który na początku ogólnie zapoznał dzieci z działalnością straży. Dzieci mogły wsiąść do wozów strażackich, przymierzyć mundury, dotknąć sprzętu, a nawet lać wodę wężem strażackim. Następnie Pan Hubert Wawrzyniak omówił i zademonstrował sprzęt do nurkowania., a Pan Michał Skrzypczak przeprowadził zajęcia z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Niewątpliwą atrakcją był podnośnik hydrauliczny, którego operatorem był Pana Łukasza Glapiak z Powiatowej Straży Pożarnej z Kościana.

Ostatnim punktem zajęć było omówienie przez ratownika „WOPR” Pana Szymona Kaźmierczaka zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz korzystania z kąpieliska. Dzieci miały też możliwość przyjrzenia się symulowanej akcji ratowania tonącego. Na koniec spotkała ich przyjemność w postaci przejażdżki łodzią motorową po jeziorze, którą prowadził Pan Adam Bielewicz.

Zajęcia ze strażakami odbywają się co roku, są przeprowadzane w sposób nadzwyczaj profesjonalny i dlatego cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Opracowanie i foto: Małgorzata Bukowiecka