Twórcze lato z biblioteką 2014

  • przez

Podsumowanie zajęć wakacyjnych

„Twórcze lato z biblioteką 2014”

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń przygotowała i przeprowadziła cykl zajęć wakacyjnych pod nazwą „Twórcze lato z biblioteką 2014”. Zajęcia, jak i towarzyszące im atrakcje, mogły odbyć się dzięki dofinansowaniu m.in. z budżetu Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”, wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń, a także dzięki pomocy rodziców i przyjaciół biblioteki.

Zajęcia zostały przeprowadzone zgodnie z planem i wzięły w nich udział 202 osoby.

Pierwszym punktem całego projektu był wyjazd do Schroniska Młodzieżowego w Łagowie ( 1-3 lipca 2014), gdzie młodzież pod okiem instruktorów zapoznała się z nowymi układami tańców standardowych. Ponadto przeprowadzono turniej taneczno-sportowy z nagrodami i zorganizowano ognisko z rodzicami.

Jednak główna część przedsięwzięcia została zrealizowana w sierpniu.

W pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty plastyczne, skoncentrowane głównie na nauce malarstwa. Następny tydzień przebiegał pod znakiem filmów i zabaw integracyjnych. Kolejny, trzeci już, blok zajęć przygotowali i przeprowadzili strażacy z krzywińskiej jednostki. Po krótkim przeszkoleniu, strażacy zorganizowali minizawody strażackie z nagrodami, zakończone pieczeniem kiełbasek w ognisku.

Ostatni tydzień wakacji to czas wyjazdów.

Wyjazd do Leszna został przygotowany dla młodszych dzieci. Dzieci odwiedziły salę zabaw „Tygrysek” oraz obejrzały w Centrum Kultury i Sztuki film pt. „Wakacje Mikołajka”.

Drugi wyjazd był przeznaczony dla dzieci starszych. Dzieci pojechały do Biskupina , po drodze odwiedzając Katedrę Gnieźnieńską. W Biskupinie zwiedziły Muzeum Archeologiczne oraz odbyły rejs statkiem po Jeziorze Biskupińskim. Wcześniej pojechały kolejką z Gąsawy do Wenecji, do Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Następnie zwiedziły ruiny Zamku Diabła Weneckiego i ekspozycję machin oblężniczych.

Należy podkreślić, że wszystkie zajęcia zostały tak ułożone, aby dzieci w każdym wieku mogły coś dla siebie wybrać. Obóz i wycieczki miały być dla nich nagrodą za całoroczny udział i zaangażowanie w zajęciach proponowanych przez Bibliotekę w czasie roku szkolnego jak i w czasie wakacji.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.

 

Opracowanie i foto: Małgorzata Bukowiecka

GALERIA