„Tańczący Krzywiń” po raz piąty

  • przez

W minioną niedzielę tj. 12 kwietnia 2015 roku, odbył się V Przegląd Zespołów i Formacji Tanecznych „Tańczący Krzywiń” przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń.

Prezentacje zespołów poprzedziło uroczyste podziękowanie dla Pana Zenona Kurta, wieloletniego animatora sportu wiejskiego na terenie naszej gminy, który z końcem ubiegłego roku, po 40 latach pracy,  zakończył swoją działalność sportową.

Podziękowania za wspaniałą współpracę, w imieniu czytelników i sympatyków Biblioteki, dokonała Dyrektor Biblioteki Pani Bogumiła Bąkowska w towarzystwie dzieci. Hala sportowo-widowiskowa w Krzywiniu, gdzie spotkanie się odbywało i w której Pan Kurt spędził wiele godzin, była miejscem bardzo adekwatnym do sytuacji.

Po tych wzruszających chwilach nastąpiły prezentacje zespołów. W tym roku zgłosiły się do Przeglądu: grupa 5-latków z Przedszkola w Bieżyniu, grupa 5 i 6-latków z Przedszkola w Jerce, zespoły Cheerleaderek z ZS w Jerce i Krzywiniu oraz zespół „Lubiniacy” z Lubinia. Ponadto wystąpiły trzy pary turniejowe i zespół taneczny „Alemana”, który tradycyjnie pełnił rolę gospodarza Przeglądu.

Wszyscy tancerze  pokazali się z jak najlepszej strony, co zauważyła i doceniła licznie zgromadzona publiczność.

Na koniec wszystkie grupy otrzymały z rąk honorowego gościa Pana Zenona Kurta  pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz słodki upominek dla występujących.

 

Opracowanie: Małgorzata Bukowiecka

                                         Foto: Krzysztof Ostrowski

GALERIA