„Tańczący Krzywiń” po raz drugi

Dzień 22 kwietnia 2012 r. można nazwać świętem tańca w naszej gminie. Tego dnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zorganizowała II Przegląd zespołów i formacji tanecznych „Tańczący Krzywiń’, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony wykonawców jak i publiczności. Hala sportowo-widowiskowa w Krzywiniu, w której odbywał się przegląd,   była wypełniona po brzegi.

W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się 10 zespołów tanecznych z terenu całej gminy. Bardzo liczną i silną reprezentację stanowiły dzieci przedszkolne z Jerki i Krzywinia oraz uczniowie Zespołu Szkół z Lubinia.  Równie silny okazał się skład zespołu tanecznego „Alemana”  działającego przy krzywińskiej bibliotece, który występował w roli gospodarza. Łącznie na parkiecie wystąpiło  240 tancerzy, pokazując bardzo szeroki wachlarz swych talentów i umiejętności. Spotkanie rozpoczęli przedszkolacy z Jerki, którzy z gracją i elegancją zatańczyli poloneza. Uczestnicy  zaprezentowali różne formy taneczne, począwszy od prostych układów tanecznych, poprzez taniec ludowy, towarzyski, a skończywszy na sportowym. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.