Tańczący Krzywiń

  • przez

 

W niedzielę, 24 kwietnia 2016 roku, odbył się VI Przegląd Zespołów i Formacji Tanecznych „Tańczący Krzywiń” zorganizowany prze Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń.

Tradycyjnie gospodarzem spotkania był zespół taneczny „Alemana” działający przy Bibliotece. Zespół  zaprezentował się w wielu odsłonach przedstawiając szeroki i różnorodny repertuar swych umiejętności.

Na zaproszenie Biblioteki do udziału w przeglądzie odpowiedziały dwie grupy przedszkolne z Bieżynia pod kierunkiem Pani Jolanty Prałat i Pani Mirosławy Dopierały  oraz  jedna z Jerki  przygotowana przez Panią Annę Losy.  Wystąpiły także dwie pary biorące udział w turniejach tanecznych: Zuzanna Ceglarek i Kajetan Mańka, Małgorzata Rozmiarek i Miłosz Henicz, na co dzień tańczące w „Alemanie”

Poza wielkimi umiejętnościami tancerzy widzowie mogli podziwiać także wspaniałe stroje, które dopełniały całości i za które wielkie podziękowania należą się rodzicom i opiekunom.

Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, a każda grupa pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Organizatorzy dziękują widzom, którzy tłumnie (ok. 250 osób) spędzili niedzielne popołudnie oklaskując młodych tancerzy.

 

GALERIA