Święto Niepodległości

  • przez

11 listopada 1918 roku zrealizowało się marzenie Polaków i Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. W niedzielę, 11 listopada 2012 roku, obchodziliśmy 94 rocznicę tego wielkiego wydarzenia.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń przygotowała spotkanie pod hasłem ”Polskie drogi do wolności”, którego przesłaniem było podkreślenie, jak ważną rolę w walce o zachowanie tożsamości narodowej Polaków w okresie niewoli, oprócz walki zbrojnej,  spełniła literatura i sztuka.

O godz. 16.00 w Sali widowiskowej Domu Strażaka w Krzywiniu zebrali się mieszkańcy i przyjaciele gminy Krzywiń by w podniosłej atmosferze, wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych tak charakterystycznych dla tamtego okresu. Pięknym uzupełnieniem były tańce narodowe, polonez i mazur, w wykonaniu zespołu tanecznego  „Alemana”. Na scenie zaprezentował się także zespół wokalny „Aplauz” z mini koncertem oraz Pan Jan Dusza. Dodatkowym akcentem była wystawa pt. „Historia w malarstwie polskim” przygotowana przez pracowników biblioteki.