ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Kilka pomysłów na obchody Światowego Dnia Książki (bez wychodzenia z domu):

1. Zostań ilustratorem – na kartce formatu A4 przedstaw sześć ilustracji w nawiązaniu do swojej ulubionej baśni np. „Brzydkiego kaczątka”, „Królewny Śnieżki” lub innej znanej baśni i prześlij zdjęcia lub skany swoich historyjek, a my zamieścimy je na naszym profilu fb.

2. Napisz list do ulubionego autora książek i prześlij do nas. Najlepsze oczywiście opublikujemy.

3. Zostań autorem i napisz opowiadanie, w którym to Ty stajesz się głównym bohaterem swojej ulubionej bajki. Podziel się z nami swoją twórczością, a my najlepsze prace opublikujemy nagrodzimy.

4. Klinika chorej książki – jeżeli posiadasz w swojej biblioteczce książki które są zniszczone, napraw je. Poproś o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo.

5. Jeżeli posiadacie w swoich biblioteczkach książki kucharskie dla dzieci, ugotujcie coś wspólnie z kimś dorosłym (mama, tata, babcia, dziadek) Pamiętajcie, że Wasza ciężka praca zakończy się wspólnym, rodzinnym posiłkiem