SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ OLEJNIK

W poniedziałek 29 kwietnia czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń mieli okazję osobiście poznać Agnieszkę Olejnik – polską pisarkę specjalizująca się w literaturze kobiecej.  

Jej powieści, wśród których można znaleźć takie tytuły jak „A potem przyszła wiosna”, „Dziewczyna z porcelany” oraz „Ławeczka pod bzem”, opowiadające o tematach bliskich wielu kobietom, takich jak związki, szukanie własnej drogi i podejmowanie niełatwych życiowych decyzji, cieszą się uznaniem wśród szerokiego grona czytelniczek. Agnieszka Olejnik jest z wykształcenia polonistką, anglistką i pedagogiem – pracuje w wyuczonym zawodzie w jednej ze szkół podstawowych.

Swoją pisarską karierę Agnieszka Olejnik rozpoczęła w 2007 roku,  kiedy to wysłała swoją pierwszą książkę, zatytułowaną „Awantura w bajkach”, na konkurs „Cała Polska czyta dzieciom”, zorganizowany przez Fundację ABC XXI. Opowieść ta została wyróżniona przez jury. Niedługo potem ukazała się drukiem druga powieść pisarki skierowana do dzieci i młodzieży. Nosi ona tytuł „Ava i Tim. Droga na północ” i należy do gatunku fantasy. Opowiada o fascynującej, pełnej trudów wędrówce dwojga młodych ludzi z odrębnych, równoległych światów.

Pierwszą powieścią z gatunku literatury kobieciej w dorobku Agnieszki Olejnik była książka zatytułowana „Zbłądziłam”.  Inne powieści Agnieszki Olejnik to między innymi, powieść obyczajowa z elementami romansu i kryminału „Dante na tropie”, wciągająca, trzymająca  w napięciu „Nieobecna” oraz obyczajowa trylogia „Wszystkie smaki życia”, obejmująca tomy „Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru” oraz „Apetyt na więcej”.