SENIORZY COOLTURALNI

Po raz kolejny Seniorzy z naszej gminy wybrali się do Kina „Pod Kopułą” w Gostyniu. W ramach realizowanego zadania „Seniorzy cool/turalni” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zorganizowała w dniu 15 listopada 2019 r. wyjazd dla pięćdziesięciu osób na premierę filmu „1800 gramów”. Uczestnicy dobrze się bawili i trochę wzruszyli na komedii w świątecznej atmosferze, a następnie zwiedzili kino „od kuchni”. Pan Operator opowiedział o historii najstarszego kina w naszej okolicy i pokazał zabytkowe projektory. Po seansie Seniorzy tradycyjnie już udali się na miły poczęstunek do restauracji „Cukropol”.

Tym samym zakończony został cykl wyjazdów Seniorów w ramach zadania „Seniorzy cool/turalni” w 2019 r. Dwa razy, w czerwcu i w listopadzie, odwiedziliśmy Kino pod Kopułą w Gostyniu, a we wrześniu Teatr Muzyczny w Poznaniu. Udział w projekcie był bezpłatny, finansowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dziękujemy wszystkim Seniorom za wspaniałą atmosferę, niezapomniane przeżycia i zapraszamy do kolejnych wspólnych przeżyć kulturalnych w 2020 roku.