„RzeczpospoCzyta!”, czyli Noc Bibliotek 2018 w Krzywiniu

W piątek 8 czerwca b.r., po raz pierwszy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń wzięła udział w ogólnopolskiej „NOCY BIBLIOTEK” – pełnej atrakcji imprezie promującej czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać.

Blisko 1900 bibliotek w całej Polsce wzięło udział w tegorocznej Ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek”.    Wśród nich była też nasza krzywińska biblioteka.

Wszystko zaczęło się już o godzinie 10.00, kiedy to gmach biblioteki zapełnił się czytelnikami. Jako pierwsi odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bieżyniu oraz Lubiniu. To właśnie Oni wspólnie z bibliotekarzami wyruszyli w niezwykłą podróż, której celem było „Szukanie literek”. Było gwarnie i radośnie, a na najmłodszych czekało wiele atrakcji. W czasie blisko dwugodzinnego spotkania udowodniliśmy, że z tekstem literackim można świetnie się bawić.

Nie zabrakło też atrakcji dla nieco starszych czytelników: kino w plenerze, czyli projekcja filmu „Tarapaty”, zakończona integracyjnym ogniskiem – to wszystko przygotowaliśmy dla uczniów z Zespołu Szkół w Krzywiniu oraz Jerce.

Było wspaniale, baaardzo wszystkim dziękujemy!

Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę:

– J.T.J. Sp. Z o.o (za pyszne bułki),

– Stowarzyszenia Klub „DOM” (za użyczenie kijów do ogniska),

– Panów Wojciecha Budzińskiego oraz Mirosława Motały (za bezpłatne udostępnienie miejsca oraz pomoc w przygotowaniu ogniska).

Do zobaczenia za rok!