Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy

W miniony piątek tj. 01.04.2016 roku o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń odbyło się spotkanie autorskie z Panem Tadeuszem Markiem Płużańskim – historykiem, dziennikarzem, publicystą, prezesem Fundacji „Łączka”.

Wiodącym tematem spotkania była najnowsza książka autora „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy”. Zgromadzeni czytelnicy (ok. 50 osób) mieli okazję wysłuchać historii o naszych bohaterach, żołnierzach niezłomnych oraz o tych, którzy w sposób haniebny skazywali i wykonywali wyroki na ludziach dla których „Bóg, Honor, Ojczyzna” były celem nadrzędnym.

Pan Tadeusz Płużański zaprezentował także inne swoje publikacje oraz propozycje innych autorów zajmujących się tym tematem: „Bestie”, „Oprawcy. Zbrodnie bez kary”, „Moje spotkania z BESTIAMI”, „Lista oprawców”, „Szkice z „Łączki” Witolda Myszkowskiego oraz „Pamiętnik” Zdzisława  Brońskiego „Uskoka”.

Po spotkaniu można było nabyć przedstawione pozycje z autografem zaproszonego gościa.

Organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń oraz Klub Gazety Polskiej w Krzywiniu. Wszystkie wymienione wyżej książki można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy.

Opracowanie i foto: pracownicy biblioteki