Recytować każdy może…

  • przez

Ostatni dzień lutego okazał się wyjątkowym dniem. Wyjątkowym, bo przecież nie co dzień mamy w kalendarzu datę 29 lutego. Wyjątkowym, bo przecież nie co dzień gościmy w bibliotece małych aktorów…

24 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Krzywiniu, wzięło tego dnia udział     w Konkursie Recytatorskim. Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w szkole. Wyłoniono z każdej klasy trzech reprezentantów, którzy przybyli na finał konkursu do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń.

Dla młodych artystów trema okazała się pojęciem obcym, za to górę wzięły swoboda  i dobra zabawa. Komisja w składzie: Bąkowska Bogumiła, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń, Antkowiak Barbara, emerytowana nauczycielka j. polskiego oraz Kostrzewa Izabela, bibliotekarz z filii w Jerce przyznawały punkty 1 – 4 w następujących kategoriach: dobór utworu, stopień opanowania tekstu na pamięć, dykcja, gestykulacja.

Najlepszy okazał się Mateusz Kociucki z klasy III b. Idealnie odnalazł się w interpretacji utworu „Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner. Na drugim miejscu uplasowało się dwóch uczestników: Jakub Płocieniak reprezentant klasy III a, który przygotował utwór „ Dwa jeże” Jerzego Ludwika Kerna oraz Kacper Borowiak z klasy I b, który rozśmieszył wszystkich interpretacją wiersza „Okulary” Juliana Tuwima. Wiktoria Cugier z klasy III b uratowała honor młodych dam zajmując równie zaszczytne III miejsce. Wiktoria zaprezentowała wiersz „Kokoszki” Wandy Chotomskiej.

Wśród osób wyróżnionych znalazły: się Julia Nowak, Martyna Sobkowiak, Wiktoria Sajewska oraz Maria Niewrzędowska.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Frekwencja uczestników miło nas zaskoczyła i upewniła tylko w przekonaniu  o konieczności organizowania dalszych konkursów.

 

Jolanta Szymańska

 

GALERIA