Przegląd Twórców „Krzywiniacy dla Krzywinia”

13 grudnia 2015 roku na Sali Wiejskiej w Lubiniu odbył się, już po raz dziewiąty, Przegląd Twórców „Krzywiniacy dla Krzywinia” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń. Przegląd odbywa się pod koniec roku, jest więc dobrą okazją do podsumowań oraz podziękowań dla wszystkich, którzy współpracują i wspierają wszelkie działania Biblioteki, co też uczyniła na początku spotkania Dyrektor Biblioteki Pani Bogumiła Bąkowska.

Celem nadrzędnym Przeglądu jest propagowanie wszelkich talentów mieszkańców Krzywinia. Tegoroczne spotkanie przebiegało w klimacie tanecznym. Tradycyjnie rolę gospodarza przejął zespół taneczny „Alemana” działający przy Bibliotece, który wystąpił w wielu odsłonach, pokazując szeroki wachlarz swych umiejętności, jak również prezentując wspaniałe stroje taneczne. Ponadto na scenie zaprezentowały się dwie pary turniejowe: Małgorzata Rozmiarek i Miłosz Henicz oraz Zuzanna Ceglarek i Kajetan Mańka.

Publiczność rozbawiła niezwykle dowcipna scenka pt. „Dama na wieży” zagrana przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu – Panie Justynę Weiss i Annę Zajler oraz Pana Mariana Dembskiego.   Warto dodać, że podopieczni  i opiekunowie ŚDS z Krzywinia co roku odpowiadają na zaproszenie biblioteki, udowadniając, jak niezwykłe w nich drzemią talenty.

Uzupełnieniem Przeglądu były wystawy prac plastycznych Pani Katarzyny Sobkowiak i Pań z klubu Seniora z Krzywinia  „Pogodna Przystań” oraz dzieci skupionych przy Bibliotece.

Na koniec wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. W spotkaniu uczestniczyło ok. 150 osób.

Opracowała: Małgorzata Bukowiecka

Foto: Izabela Kostrzewa