Poznajemy baśnie J.Ch. Andersena

We wtorek 24.01.2017 r. w godzinach od 9.00-11.00 gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń klasa I ze Szkoły Podstawowej w Krzywiniu ze swoją wychowawczynią Panią Natalią Banaszak – Adamską. Spotkanie poświęcone było twórczości wielkiego duńskiego baśniopisarza J.Ch. Andersena.

Na początku przypomnieliśmy sobie treść pięciu baśni:” Calineczki”, „Ołowianego żołnierzyka”, „Królowej Śniegu”, „Dziewczynki z zapałkami” i „Brzydkiego kaczątka” oraz dzieci poznały nieznaną jeszcze baśń „ Nowe szaty cesarza”.

Przypomnienie i utrwalenie treści baśni przebiegało w oparciu o:

-wspólne opowiadanie już znanych utworów,

-wysłuchanie słuchowiska nieznanej baśni,

-rozwiązywanie krzyżówki oraz quizu sprawdzających znajomość treści baśni.

Następnie odbyło się wspólne układanie puzzli dużego obrazu ilustrującego uprowadzenie Kaja przez Królową Śniegu do Krainy Wiecznego Lodu.

Na końcu spotkania, każdy z uczestników ilustrował wybraną przez siebie baśniową postać. Niektóre ilustracje zawierały kilka postaci, co oznaczać może iż wydały się dzieciom sympatyczne lub oryginalne.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. Dzieci bardzo starały się i solidnie wykonywały każde zadanie.

Biblioteka otrzymała od dzieci piękną laurkę i przepiękny kwiatek.

Na koniec spotkania dzieci zjadły swoje śniadanko i popiły ciepłą herbatką, poczęstowały się też cukierkami.

Autorką scenariusza była Pani Jolanta Szymańska

Opracowała komentarz: Janina Krawczyk