Poprzez krew i blizny do naszej niepodległej Ojczyzny

11 listopada 2014 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń po raz piąty  przygotowała spotkanie z cyklu „ Śpiewajmy Tobie Ojczyzno” w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku montaż słowno-muzyczny nosił tytuł „Poprzez krew i blizny do naszej niepodległej ojczyzny”. Scenariusz uroczystości przygotowała Pani Barbara Chełmikowska, a scenografią zajęła się Pani Małgorzata Bukowiecka.

O godz. 16.00 w sali Domu Strażaka w Krzywiniu mieszkańcy Krzywinia oraz zaproszeni goście wysłuchali pieśni i wierszy patriotycznych  opiewających bohaterstwo tych, którzy przelewali krew za wolną Polskę od Powstania Kościuszkowskiego po Powstanie Warszawskie.

Gościem honorowym był Ojciec Karol Meissner, uczestnik Powstania Warszawskiego. Na ręce Ojca Karola, który wzruszająco wspominał swoich przyjaciół z tego okresu, złożono hołd wszystkim Powstańcom.

Ojciec Karol, który od lat uczy nas miłości Boga i Ojczyzny i tym razem zostawił nam przesłanie by wszystko co robimy robić z Wiarą i nie pozwolić Jej sobie odebrać.

Po części oficjalnej, przy kawie i rogalikach, wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne.

Opracowanie: Małgorzata Bukowiecka

„Poprzez krew i blizny do naszej niepodległej Ojczyzny” to myśl przewodnia tegorocznego spotkania z cyklu „Śpiewajmy Tobie Ojczyzno” , przygotowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń.