Podsumowanie zajęć wakacyjnych „Twórcze lato z biblioteką”

W dniach od  1 do 29  sierpnia 2013 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń przygotowała i przeprowadziła cykl zajęć wakacyjnych pod nazwą „Twórcze lato z biblioteką”. Zajęcia, jak i towarzyszące im atrakcje, mogły odbyć się dzięki dofinansowaniu m.in. z budżetu Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo”, wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń, a także dzięki pomocy rodziców i przyjaciół biblioteki.

Zajęcia  zostały przeprowadzone zgodnie z planem i wzięły w nich udział 303 osoby.

1 sierpnia grupa dzieci z zespołu tanecznego „Alemana” wyjechała na trzydniowy obóz treningowy do Schroniska Młodzieżowego w Łagowie. Druga grupa  dzieci uczestniczyła w obozie  od  5 do 7 sierpnia .

Także w dniach  od 5 do 7 sierpnia 2013 r., grupa najmłodszych dzieci przez zabawę uczyła się języka angielskiego.

Z  kolei w  drugim tygodniu  cyklu tj. od 12 do 14 sierpnia 2013 r. odbyły się warsztaty plastyczne, skoncentrowane głównie na nauce malarstwa.

Następny, trzeci już, blok zajęć przygotowali i przeprowadzili w dniach od 19 do 21 sierpnia 2013 r. strażacy z krzywińskiej jednostki. Zajęcia ze strażakami odbywają się co roku, są przeprowadzane w sposób nadzwyczaj profesjonalny i dlatego cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Ostatni etap cyklu (26-28 sierpnia 2013 r.) upłynął pod znakiem zajęć sportowych. Na krzywińskim boisku Orlik dzieci rozgrywały mecze piłki nożnej oraz brały udział w rozgrywkach na torze przeszkód. Całość przygotowała i przeprowadziła opiekunka boiska Pani Monika Łukaszczyk.

Na zakończenie wakacji, 29 sierpnia 2013 r.,  odbył się piknik na świeżym powietrzu przy Wiatraku „Koźlaku”. W pikniku wzięły udział dzieci, które uczestniczyły w w/w zajęciach, ale nie tylko. Główną atrakcją były rozgrywki sportowe, przygotowane przez Pana Zenona Kurta, nauka tańca, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz przejażdżki bryczką, którą udostępnił Pan Tomasz Kaczor. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych rozgrywkach, tym bardziej, że były obdarowywane atrakcyjnymi nagrodami sfinansowanymi z budżetu Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo”.

Opracowanie: Małgorzata Bukowiecka

Foto: Małgorzata Bukowiecka i Monika Konopka