Podsumowanie zajęć wakacyjnych „Twórcze lato z biblioteką 2015”

  • przez

Podsumowanie  zajęć wakacyjnych

„Twórcze lato z biblioteką 2015”

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń przygotowała i przeprowadziła cykl zajęć wakacyjnych pod nazwą „Twórcze lato z biblioteką 2015”. Zajęcia, jak i towarzyszące im atrakcje, mogły odbyć się dzięki dofinansowaniu m.in. z budżetu Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”, wsparciu wolontariuszy, a także dzięki pomocy rodziców i przyjaciół biblioteki.

Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Kościanie wynosiło 1.500 zł i zostało w całości wykorzystane. W programie wzięły udział 402 osoby.

Pierwszym punktem całego przedsiewzięcia był wyjazd najstarszej grupy zespołu tanecznego „Alemana” do Zielonej Góry (1 sierpnia 2015). Cały program wycieczki przygotował i zrealizował grzecznościowo Pan Marek Bąkowski. Odwiedzono Muzeum Archeologiczne, Muzeum Wojska Polskiego oraz Palmiarnię. Przewodnik oprowadził i przybliżył historię zielonogórskiej Starówki.

W pierwszym tygodniu sierpnia odbyły się zajęcia sportowe przeprowadzone przez Pana Krzysztofa Kurta na boisku Orlik w Krzywiniu.

Następny tydzień przebiegał pod hasłem „Poznajemy legendy”. Dzieci poznały m.in. Legendę o poznańskich koziołkach i Rogalach świętomarcińskich, które to przybliżyła im Pani Małgorzata Bukowiecka, pracownik BPMiG Krzywiń.

W trzecim tygodniu przeprowadzono warsztaty plastyczne, przygotowane przez Panią Katarzynę Sobkowiak. Dzieci tradycyjnie już uczyły się malować oraz tworzyły prace różnymi technikami.

Kolejny, czwarty już, blok zajęć przygotowali i przeprowadzili strażacy z krzywińskiej jednostki.  Koordynatorem całości był Pan Jan Musielak, który na początku zapoznał dzieci ogólnie z działaniami straży. Dzieci mogły wsiąść do wozów strażackich, dotknąć sprzętu i przymierzyć mundury. Następnie omówiono zasady pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą oraz nurkowania.

Uzupełnieniem zajęć tematycznych były Poranki filmowe oraz zabawy integracyjno-edukacyjne prowadzone przez pracowników biblioteki, Panią Bogumiłę Bąkowską i Małgorzatę Bukowiecką.

Uwieńczeniem całego projektu był Festyn Rodzinny, który odbył się 26 sierpnia br. w Domu Strażaka w Krzywiniu. Spotkanie rozpoczęły występy zespołów skupionych przy bibliotece – tanecznego i wokalnego. Następnie na placu przy Domu Strażaka przeprowadzono szereg rodzinnych rozgrywek sportowych. Dzieci i rodzice bardzo chętnie angażowali się w rywalizację sportową, za co zostali hojnie nagrodzeni z funduszy Starostwa Powiatowego w Kościanie. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Koordynatorem całości zajęć wakacyjnych pod nazwą „Twórcze lato z biblioteką 2015” był Dyrektor oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń.

 

GALERIA