Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2023

Za nami Tydzień Bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmiało „MOJA –TWOJA- NASZA –BIBLIOTEKA”, przypominające o społecznym charakterze instytucji -gromadzącym społeczność. Zgromadziło również przez cały ubiegły tydzień społeczność naszej Gminy. Tym bardziej, że krzywińska Biblioteka obchodzi w tym roku swój 75 jubileusz.
Dziękujemy wszystkim za obecność na naszych wydarzeniach, za życzliwość i życzenia z okazji Święta Bibliotekarzy i Bibliotek.
Podsumowanie wydarzeń w fotorelacji zaczynamy od wizyty w środę, 10.05.2023 r. w Dom Pomocy Społecznej w Mościszkach w celu symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia punktu bibliotecznego dla mieszkańców.
Dziękujemy również, za duże zainteresowanie Czytelnikom, którzy zawitali w progi naszej biblioteki i skorzystali z naszej akcji wymiany „Książka za książkę”.
W czwartkowe popołudnie, 11.05.2023 r. gościliśmy pisarza, regionalistę i historyka Pana Grzegorz Skorupski , który w interesujący sposób wprowadził uczestników spotkania w zawiłości pisania retro kryminałów. W zajmujący sposób omawiał warsztat pisarski i krótko przytoczył swój dorobek pisarski, który obejmuje artykuły popularnonaukowe i książki historyczne. Uczestnicy wieczoru chętnie zaopatrywali się w książki Autora, a także zdobyli Jego autograf z dedykacją.
Zwieńczeniem spotkań z Państwa udziałem był rozegrany w niedzielne popołudnie, 14.05.2023 r. na krzywińskim stadionie, mecz towarzyski pomiędzy Reprezentacja Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej a drużyną Przyjaciele Promienia Krzywiń. Panowie z obu drużyn zaprezentowali bardzo ciekawe, wyrównane i zacięte widowisko. Licznie przybyła publiczność dopingowała do samego końca meczu. Dziękujemy kapitanowi drużyny Panu Zbigniew Masternak  za przyjęcie zaproszenia.
Dziękujemy również Paniom Małgorzacie Kujawa i Karolinie Prałat, prowadzącym Mażoretki Verva Krzywiń i Pani Marcie Kluczyk z EM- Project Taniec Fitness Animacja Marta Kluczyk , gdyż pierwsze publiczne występy ich podopiecznych uświetniły całą naszą imprezę. Wszystkie grupy prezentowały się pięknie. Dzieciaki dały z siebie wszystko. Jesteśmy tym bardziej dumni, że od maja br. sekcja taneczna Mażoretki Verva Krzywiń jest częścią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń.
Szczególne podziękowania kierujemy do Promień Krzywiń i do Prezesa Przemek Kaczor za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie tego wydarzenia.
Dziękujemy za tegoroczny udział w Tygodniu Bibliotek i już dziś zapraszamy na przyszłoroczne wydarzenia.
Pełna fotorelacja na naszym Facebooku