Podróże z książką

  • przez

„Podróże literackie z Łukaszem Wierzbickim” pod takim hasłem odbył się 2 marca br. konkurs czytelniczy, adresowany dla uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Krzywiniu zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń.

Uczestnicy konkursu mieli miesiąc czasu aby zapoznać się z następującymi książkami autorstwa Łukasza Wierzbickiego: „Dziadek i niedźwiadek”, „Afryka Kazika” oraz „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”.

Sześcioro uczestników z wybiciem godz. 10.00 rozpoczęło zmagania z testem sprawdzającym znajomość treści książek. Karta konkursowa zawierała aż 60 pytań. Na jedną pozycję książkową przypadało 15 pytań zamkniętych oraz 5 otwartych. Uczestnicy mieli 1,5 godz. na rozwiązanie zadań. Jednak już blisko po 40 min testy były rozwiązane. Komisja konkursowa w składzie Janina Krawczyk oraz Jolanta Szymańska przystąpiły do sprawdzania kart konkursowych.

Najlepszą okazała się Oliwia Biernaczyk z klasy VI b, która zdobyła aż 51 punktów. Drugie miejsce przypadło Marii Kwaśniewskiej, również z klasy VI  b. Na trzecim miejscu znaleźli się Jędrzej Wosiak z klasy V a oraz o rok starszy kolega Jakub Maćkowski z klasy  VI b.

Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zaś pozostałym uczestnikom życzymy wiecej szczęścia  w następnych konkursach.

 

Jolanta Szymańska