Podróż do Książkolandii, czyli pasowanie na czytelnika

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Jerce (klasy I a, I c oraz I b) zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Filii Bibliotecznej w Jerce. Gościem spotkania była pani dyrektor BPMiG Krzywiń Bogumiła Bąkowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania a następnie każdego pasowała na czytelnika biblioteki.

Podczas pierwszej części spotkania dzieci najpierw wyruszyły na poszukiwanie „Książkolandii” a następnie jej opiekuna, czyli „Duszka Książkouszka”. Upamiętniliśmy także pierwszy krok naszych przyszłych czytelników w Krainie Książek.

Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat zwyczajów panujących w bibliotece i o zasadach korzystania z jej bogactw. Szczegółowo omówiliśmy także w jaki sposób należy dbać o książki. Odczytane zostały też prośby książki do dzieci. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę lub słodki upominek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.