Pasowanie na Czytelnika

W dniach 30-31.10.2017r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika BPMiG Krzywiń uczniów klasy Ia oraz Ib Szkoły Podstawowej w Krzywiniu.

Spotkanie rozpoczęła dyskusja o biblioteczkach domowych, dzieci chętnie opowiadały o książkach zgromadzonych w domu oraz o książkach otrzymanych w formie prezentu. Następnie bibliotekarz zadawał zagadki, które nawiązywały oczywiście do książki oraz wyrażeń kojarzących się z nią, a z którymi dzieci poradziły sobie wyśmienicie.

Wszystkie pierwszaki wysłuchały także poezji dziecięcej, gdzie tematem przewodnim była oczywiście książka a także chętnie wzięły udział w dyskusji „Jak należy dbać o książki”. Wszyscy dowiedzieliśmy się jak należy prawidłowo zachować się w bibliotece oraz jak odróżnić książkę wypożyczoną z biblioteki publicznej od książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej.

Na koniec chórem wszyscy wypowiedzieliśmy akt ślubowania po czym nastąpiło uroczyste pasowanie przez dyrektor biblioteki, panią Bogumiłę Bąkowską.

Na zakończenie bibliotekarze otrzymali piękny bukiet kwiatów oraz podziękowania w formie laurek które zdobią wnętrze krzywińskiej biblioteki.