Ostatni dzień wakacji w Bibliotece

31 sierpnia 2017 roku dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń i jej filie, zostały zaproszone do uczestniczenia w wycieczce po ziemi gostyńskiej. Na początku odwiedziliśmy przepiękną Bibliotekę Publiczną, bardzo interesujące Muzeum Miejskie oraz sąsiadujący z nim Kościół Farny pw. Św. Małgorzaty.  Kolejnym punktem, szczególnie atrakcyjnym dla chłopców, było Auto Muzeum Jan&Maciej Peda w Gostyniu. Na koniec dzieci zawitały do Krainy Orła Białego w Starym Gostyniu. Tam w bardzo przystępny i niezwykle ciekawy sposób przypomniano dzieciom najpopularniejsze polskie legendy. Poza tym na bardzo rozległym terenie można skorzystać z mnóstwa dodatkowych atrakcji np. z labiryntu w kukurydzy, tzw. „małpiego  gaju” czy kącika rozpoznawania ptaków.

Ideą wyjazdu było połączenie elementów edukacyjnych z dobrą zabawą, co udało się zrealizować, także dzięki sponsorowi, któremu w imieniu dzieci bardzo dziękujemy.