Na imieninach u Kubusia Puchatka…

  • przez

Choć Dzień Kubusia Puchatka przypada 18 stycznia z powodu licznych zachorowań wśród dzieci przedszkolnych oraz ferii zimowych spotkanie imieninowe Kubusia Puchatka z przedszkolakami troszkę odwlekło się w czasie, ale jak mawia stare polskie porzekadło co się odwlecze to nie uciecze. Na imieninach bawiły się kolejno dwie najstarsze grupy z Przedszkola Samorządowego w Krzywiniu.

Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z bajką pt.: „Marchewka dla wszystkich ” mającej wydźwięk prozdrowotny. Najwięcej radości przyniosła zabawa, w której dzieci z zasłoniętymi oczami przypinały ogonek Kłapouchemu. Umiejętność liczenia przedszkolacy doskonalili podczas „pieczenia” tortu dla bohatera tego dnia – Kubusia Puchatka, bo każda gospodyni wie, że sekret tkwi w proporcjach i składnikach, na szczęście mali kucharze doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Na zakończenie wszyscy otrzymali ordery „Przyjaciel Kubusia Puchatka”.

Niech puentą będzie wypowiedź jednego z przedszkolaków, który podszedł do mnie po zajęciach i z uśmiechem na twarzy oświadczył; „fajne były te zajęcia.”

 

Opr. J. Szymańsk