„MOTYLKI” W BIBLIOTECE

  • przez

Głośne czytanie to jeden z warunków prawidłowego emocjonalnego rozwoju dziecka, uczy twórczego myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i ułatwia zrozumienie siebie, świata… i oczywiście rozwesela!

Pasja czytania, zaszczepiona w dzieciństwie i przez wiele lat wspierana przez dorosłych czytających dzieciom na głos, jest witaminą dla ich wszechstronnego rozwoju i szczepionką przeciwko wielu zagrożeniom ze strony społeczeństwa i masowej kultury.

Dlatego 23 października 2015 roku dzieci z grupy „Motylki” z Przedszkola Publicznego w Jerce po raz pierwszy (ale z całą pewnością nie ostatni) odwiedziły filię biblioteczną w Jerce. Dzieci z uwagą wysłuchały specjalnie wybranych na tę okazję książeczek. Poznały przygody niesfornej pszczółki Meli oraz dzielnego wozu strażackiego. Na podstawie przygód Kacpra dowiedziały się co się stanie, jeśli nie będą dbały o porządek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się książeczka dźwiękowa o przygodach trzech świnek. Po zakończeniu czytania i obejrzeniu książek dzieci zwiedziły bibliotekę. Przy okazji dowiedziały się w jaki sposób należy się tu zachowywać oraz w jaki sposób obchodzić się z książkami tak, aby długo nam wszystkim służyły. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książek oraz słodki upominek. A ponieważ spotkanie było bardzo udane już niebawem spotkamy się ponownie.

 

GALERIA