Misiowe opowieści, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii Bibliotecznej w Jerce

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędne przy zasypianiu.
W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, który świętujemy 25 listopada.  I dlatego właśnie w tym dniu w Filii Bibliotecznej w Jerce odbyła się impreza czytelnicza  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Adresatami były dzieci z grupy „Motylki” z przedszkola w Jerce. W tym dniu dzieci do biblioteki przyszły z misiami, które na co dzień towarzyszą im w przedszkolu. Jak na misiowe święto przystało wszystko toczyło się wokół misiów. Było więc głośne czytanie „Puchatkowych opowieści ze Stumilowego Lasu”. Przy dźwiękach piosenki „Jadą, jadą misie” dzieci opowiadały o swoich ulubionych „pluszakach”. Była też gimnastyka z misiami oraz zabawa do piosenki „Stary niedźwiedż”. Przedszkolacy znakomicie poradzili sobie też z trudnym zadaniem, w trakcie którego musieli odgadnąć „Jaki to miś?” Na zakończenie spotkania „Motylki” otrzymały certyfikat „Przyjaciela Pluszowych misiów” oraz odznaki. Przy okazji misiowego święta nie mogło zabraknąć oczywiście słodyczy. Tym akcentem zakończyło się to miłe przedpołudniowe spotkanie.