„Książka czeka, czyli ”Biedroneczki” czytelnikami”

Grupa „Biedroneczki” z Samorządowego Przedszkola w Jerce została uroczyście przyjęta w poczet czytelników Filii Bibliotecznej w Jerce.

Podczas pierwszej części spotkania dzieci najpierw wyruszyły na poszukiwanie opiekuna „Ksiązkolandii”, czyli „Duszka Książkouszka”.

Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat zwyczajów panujących w bibliotece i o zasadach korzystania z jej bogactw. Szczegółowo omówiliśmy także w jaki sposób należy dbać o książki. Odczytane zostały też prośby książki do dzieci. Ponadto przedszkolacy wykazali się dużą znajomością zawodów związanych z powstawaniem książki. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz słodki upominek.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą często odwiedzać bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.