„Krzywiniacy dla Krzywinia” po raz siódmy…

8 grudnia 2013 roku w sali Domu Strażaka w Krzywiniu odbył się, już po raz siódmy, Przegląd Twórców „Krzywiniacy dla Krzywinia” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń. Jego celem nadrzędnym jest propagowanie wszelkich talentów mieszkańców Krzywinia. Przegląd odbywa się po koniec roku, jest więc dobrą okazją do podsumowań i  podziękowań, co też uczyniła na początku spotkania Pani Dyrektor Biblioteki Bogumiła Bąkowska.

Gdy nadszedł czas prezentacji, na scenie wystąpił w trzech odsłonach zespół taneczny „Alemana” działający przy Bibliotece. Pokazał on szeroki wachlarz swych umiejętności, zaczynając od walczyka, przez krakowiaka, po zumbę i mix Latino. Po nim przyszedł czas na dość głośną improwizację gitarową w wykonaniu Damiana Koniecznego. Kolejnym uczestnikiem Przeglądu był zespół wokalno-muzyczny, także działający przy Bibliotece i pracujący w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z grupy młodszej wykonały piosenki pt. Jesienny deszcz i Dżungla, a z grupy starszej m.in. Ale jestem z repertuaru Anny Marii Jopek. Publiczność rozbawiło niezwykle dowcipne przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu podopiecznych ŚDS w Krzywiniu, którzy po raz kolejny udowodnili, jak niezwykłe w nich drzemią talenty. Po  wykonaniach zespołowych mogliśmy usłyszeć wykonania solowe w osobach Marzeny Kokocińskiej, Martyny Gorzelańczyk, Natalii Czekały i Jana Duszy.

Na koniec wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Opracowanie: Małgorzata Bukowiecka
Foto: Milena Popiela