Krzywiniacy 2012

  • przez

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń po raz szósty zorganizowała Przegląd Twórców „Krzywiniacy dla Krzywinia”. Przegląd odbył się w niedzielę 9 grudnia 2012 r. o godz. 15.00 w sali widowiskowej krzywińskiego Domu Strażaka.

Na początku spotkania Dyrektor Biblioteki Pani Bogumiła Bąkowska  niejako podsumowała rok dziękując  wszystkim,  którzy współpracują i wspierają wszelkie działania Biblioteki. Biblioteka oprócz swej działalności podstawowej oraz zajęć stałych, takich jak szachowe, plastyczne, muzyczne, angielski dla najmłodszych,  może się poszczycić kilkoma dużymi przedsięwzięciami w ciągu roku, do których należą: Bal Karnawałowy, „Hej kolęda, kolęda…”, „Tańczący Krzywiń”, „Dzień Matki i Ojca”, „Twórcze lato z biblioteką”, obchody Narodowego  Święta Niepodległości  no i oczywiście „Krzywiniacy dla Krzywinia”. Specjalne podziękowania należą się rodzicom dzieci z zespołu tanecznego „Alemana”. Zespół obecnie liczy ponad 90 dzieci i bez pomocy rodziców organizacja jakiejkolwiek imprezy typu: Dzień Dziecka , spotkanie opłatkowe czy wyjazd na obóz nie byłaby możliwa. Tym wszystkim osobom Pani Dyrektor Biblioteki podziękowała szczególnie.

Następnie przyszedł czas na występy naszych rodzimych twórców. Na scenie zaprezentował się zespół „Alemana”, który ze względu na dużą rozpiętość wiekową tancerzy  i ich liczebność, wystąpił w czterech grupach. Kolejnymi wykonawcami były dzieci z krzywińskiej Ochronki, które zatańczyły i zaśpiewały.  Publiczność rozbawiła niezwykle dowcipna scenka zagrana przez  podopiecznych ŚDS w Krzywiniu. Pani Marzena Kokocińska i Pan Jan Dusza zaprezentowali swój talent wokalny, śpiewając wszystkim dobrze znane przeboje. Swoistym  debiutem był występ, utworzonej jesienią w Bibliotece,  dziecięcej grupy muzycznej, która zaśpiewała przygrywając sobie na drobnych  instrumentach.  Po nich wystąpił zespół wokalny „Aplauz” oraz w duecie Norbert Lipowicz i Bartosz Płocieniak. Zespół „Aplauz” wykonał m.in. utwór „Merry Christmas” wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Z wielkim uznaniem spotkał się multimedialny pokaz przygotowany przez Panią Milenę Popielę, będący fotograficzną wycieczką po Krzywiniu.

Na koniec wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali z rąk  Pana Burmistrza Jacka Nowaka pamiątkowe dyplomy. Można powiedzieć, że kolejny Przegląd Twórców „Krzywiniacy dla Krzywinia” przeszedł do historii jako bardzo udany.