KLASA I B W BIBLIOTECE

20 maja  filię biblioteczną w Jerce odwiedzili kolejni uczniowie. Tym razem zaproszone zostały dzieci z klasy I b. Podobnie, jak ich koledzy z I a (którzy wzięli udział w zajęciach o Kubusiu Puchatku), pierwszoklasiści spotkali się ze znanym angielskim misiem Paddingtonem.

Na początek dzieci poznały postać autora historyjek o Paddingtonie – Michaela Bonda. Następnie wspólnie prześledziliśmy trasę z egzotycznego Peru do Londynu, jaką musiał pokonać niedźwiadek. Podczas zabawy orientacyjno– porządkowej „Przygotowania do podróży”, dzieci samodzielnie zdecydowały, jakie przedmioty trzeba zabrać w taką daleką podróż. Następnym zadaniem było ułożenie z puzzli postaci misia Paddingtona. Dzieci znakomicie poradziły sobie również z rozsypanką wyrazową, zagadkami oraz quizem ze znajomości przygód Paddingtona. Na pożegnanie każdy pierwszoklasista otrzymał  pamiątkową zakładkę do książki.

cof