JAK CO ROKU W KARNAWALE WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE

„JAK CO ROKU W KARNAWALE

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez najmłodszych, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było i u nas. W dniu 29.01.2016 r. w Filii Bibliotecznej w Jerce odbył się balik karnawałowy. Tego dnia do biblioteki zawitały kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów ulubionych bajek. Wśród regałów można było więc spotkać królową elfów, Elzę, Spider-Mana, Batmana, Pastereczkę, aniołka …  nie sposób wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Odbyło się wiele konkursów i zabaw, m.in. uwielbiane przez dzieci „Wiewiórki”. Jednakże na parkiecie królował taniec we wszystkich swych odmianach. Począwszy od tańców indywidualnych, a skończywszy na zespołowych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który dodał sił każdemu uczestnikowi balu.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały bibliotekę. Kolejny bal karnawałowy już za rok.