III Przegląd Zespołów i Formacji Tanecznych „Tańczący Krzywiń”

W niedzielę,  21 kwietnia 2013 roku,  Biblioteka Publiczna Miasta    i Gminy Krzywiń zorganizowała już po raz trzeci Przegląd Zespołów i Formacji Tanecznych „Tańczący Krzywiń”.

O godz. 15.00  Hala Sportowo-Widowiskowa w Krzywiniu wypełniła się po brzegi publicznością,  która przyszła oklaskiwać tancerzy naszej gminy.  W tegorocznym przeglądzie wzięła udział głównie młodzież i dzieci.

W roli gospodarza wystąpił tradycyjnie  zespół taneczny „Alemana” działający przy bibliotece.

Mogliśmy także podziwiać  tańce ludowe  w wykonaniu zespołu „Lubiniacy”, do którego organizator  kieruje szczególne podziękowania, gdyż  rzadko możemy oglądać ten rodzaj tańca w wykonaniu tak młodych osób.

Bardzo liczną i silną reprezentację stanowiły dzieci przedszkolne z Jerki i dzieci z krzywińskiej Ochronki. W nieco szybszym rytmie zaprezentowały się zespoły cheerleaderek  z Jerki i Krzywinia.

Łącznie na parkiecie wystąpiło  240 tancerzy, pokazując bardzo szeroki wachlarz swych talentów i umiejętności. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Opracowanie: Małgorzata Bukowiecka

Foto: Milena Popiela