GWARA NA SALONACH, CZYLI I FESTIWAL GWARY WIELKOPOLSKIEJ

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zaprasza do udziału w I Festiwalu Gwary Wielkopolskiej „Gwara na salonach”, w którym będą mogły wziąć udział dzieci  od klasy I szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie swojego tłumaczenia na gwarę wielkopolską fragmentu ulubionej książki. Uczestnicy będą mogli wzbogacić swoje wystąpienie na festiwalu ciekawym przebraniem lub wykorzystaniem atrybutów związanych z przedstawianym tekstem. Dopuszczalne będą wystąpienia zbiorowe. Zgłoszenie wraz z tekstem autorskiego tłumaczenia należy przesłać do siedziby Biblioteki w Krzywiniu do 18 października 2019 r. Przegląd festiwalowy odbędzie się 29 października 2019 r. w sali Domu Strażaka w Krzywiniu. Przewidziane są cenne nagrody i wyróżnienia.

Organizacja I Festiwalu Gwary Wielkopolskiej „Gwara na salonach” jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czas trwania projektu od 02.09.2019 r. do 31.12.2019 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać Bibliotece Publicznej Miasta
i Gminy Krzywiń z siedzibą w Krzywiniu ul. Kasztelańska 1, tel. 65 5170 611 adres e-mail biblioteka@biblioteka.krzywin.pl

W załączeniu Regulamin I Festiwalu Gwary Wielkopolskiej „Gwara na salonach”.

Serdecznie zapraszamy!