Ferie zimowe w Bieżyniu

Zimowe ferie w Filii Bibliotecznej zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko bez względu na wiek mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób. Rozpoczęliśmy balikiem karnawałowym oraz ostatkami na Sali wiejskiej w Bieżyniu, gdzie biblioteka w Bieżyniu brała czynny udział w organizacji tych imprez.

Pamiętając o tym, że w bibliotece najważniejsze są  książki, spotkania te miały także na celu promocje czytelnictwa. W pierwszym tygodniu wykonaliśmy gadżety do fotobudki  walentynkowej, wysłuchaliśmy wierszy o przyjaźni, miłości  oraz słuchaliśmy także wierszy z płyt winylowych. W kolejnych dniach tworzyliśmy  maski karnawałowe, a jeden dzień był poświecony na gry planszowe i karciane. W drugim tygodniu obchodziliśmy „Dzień Kota”, były  kocie konkursy, zabawy ,tańce,  prace plastyczne oraz wystawa „Kot w literaturze” oraz akcja czytelnicza „Wypożycz kota w worku”.

W kolejnym dniu wykonaliśmy Królową Zimę, a na zakończenie ferii spędziliśmy czas na słodkim poczęstunku, Eliteski oraz babeczki zakupione przez Panią Żanetę wszystkim bardzo smakowały i bardzo dziękuję w imieniu swoim i dzieci za zaangażowanie podczas  tego czasu spędzonego w bibliotece.