Dzień Bibliotekarza i Bibliotek…

  • przez

Maj obfituje w wiele świąt, a jednym z nich jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, przypadający 8 maja, jednocześnie jest to data rozpoczynająca Tydzień Bibliotek.

W tych dniach licznie odwiedzały nas grupy przedszkolne, z krzywińskiej Ochronki, Przedszkola Samorządowego w Krzywiniu, zaszczyciła nas również swoją obecnością grupa przedszkolaków z oddziału w Świńcu. Łącznie w tym czasie odwiedziło nas 132 dzieci. Dzieci składały nam, bibliotekarzom życzenia, wręczały kwiaty, laurki, drobne upominki, my również przygotowaliśmy kilka niespodzianek…

Dzieci podczas wizyt w bibliotece miały czas na zaznajomienie się z literaturą dziecięcą, przeglądając wybrane przez siebie pozycje książkowe i wymieniając się uwagami z rówieśnikami. Kolejnym punktem były zabawy, w zależności od wieku. Na młodsze grupy czekała zabawa ruchowa, w której dzieci naśladowały ruchy bibliotekarki, która wcieliła się w główną postać z bajki. Następnym zadaniem było znalezienie pary bohaterów z bajek dobrze znanym każdemu przedszkolakowi. Starsze dzieci dowiedziały się natomiast jak dbać o książki, obejrzały wystawę książek szanowanych i nie szanowanych, głośno komentując widoczne różnice. Wysłuchały również wiersza J. Huszcza pt.: „Skarga książki”.

Gorąco dziękujemy wszystkim paniom przedszkolankom i dzieciom za pamięć, szczere życzenia i jak zawsze chęci do zabawy. Życzymy sobie więcej takich spotkań.

 

GALERIA