Ciotka Klotka i Baba Jaga w przedszkolu…

W Dniu Postaci z Bajek (6.11.) dwie bibliotekarki wcieliły się w postaci Ciotki Klotki oraz Baby Jagi aby spotkać się ze wszystkimi przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Krzywiniu i przenieść ich w magiczny świat fantazji w oparciu o baśnie te mniej i bardziej znane.

Charakteryzacja bibliotekarek nadała całemu spotkaniu niezwykłego bajkowego klimatu, który spotęgowały dodatkowo zabawy oraz konkursy zaczerpnięte wprost z baśniowych historii. I tak też dzieci kolejno wzięły udział w konkursie muzycznych, gdzie z niezwykłą szybkością prawidłowo podawały tytuły bajek po usłyszeniu zaledwie pierwszych tonów melodii, oddzielając ziarenka fasoli i grochu wcieliły się w postać Kopciuszka, a podczas zabawy Koszyczek Czerwonego Kapturka znajdujące się w koszyku rekwizyty umiejętnie kojarzyły z tytułem bajki, w której występował.

Kolejne zabawy takie jak, Bajkowa kostka, Bal Postaci z Bajek czy Prawda czy fałsz przyniosły również wiele radości oraz okazały się prawdziwym sprawdzianem wiedzy na temat znajomości treści bajek.

Jeśli Baba Jaga to wiadomo, że nie mogło zabraknąć także słodkości, które pochodziły wprost z chatki Baby Jagi, a za którymi przepadają wszystkie dzieci.

Dziękujemy wszystkim grupom za miłe przyjęcie, wspólną zabawę oraz bajkowy nastrój.