Chociaż z pluszu ciałko całe, kocham wszystkie dzieci małe…

  • przez

 

Czwartek 24 listopada 2016 r. był dniem zabaw, prac plastycznych i zgadywanek…  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zorganizowała we współpracy z p. Dorotą Pijanowską oraz M. Ślusarek Światowy Dzień Pluszowego Misia dla dwóch najstarszych grup przedszkolnych z Przedszkola Samorządowego w Krzywiniu.

Spotkanie z grupą p. Doroty  rozpoczęło się z wybiciem godz. 9.00 natomiast              z grupą p. Małgorzaty spotkałam się godz. później. W obydwóch grupach spotkanie miało podobny charakter, różniło się jedynie techniką wykonania prac plastycznych oraz niektórymi zabawami ruchowymi.

Ponadto maluchy przedstawiały swoje misie, które przyniosły wcześniej z domu, wysłuchały opowiadania autorstwa M. Kownackiej zatytułowanego „Stary, zielony miś”, układały puzzle z wizerunkiem i tych znanych i tych już nieco zapomnianych pluszowych bohaterów bajek, tańczyły ze swoimi przytulankami oraz wcieliły się w rolę niedźwiedzia, podczas zabawy ruchowej.

Po raz kolejny przekonałam się, że energia dzieci nie ma końca J. Na pożegnanie życzyłam wszystkim przedszkolakom takiej przyjaźni ze swoim pluszakiem jak ta z opowiadania M. Kownackiej.

 

GALERIA

 

Opr. J. Szymańska