BLISKO – spotkanie autorskie z Pawłem Buksalewiczem

W dniu 21.09.2023 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z regionalistą i literatem Paweł Buksalewicz. Była to niezwykła lekcja historii i wspomnień. W pierwszej części nasz gość oprowadził słuchających śladami historycznych i zapomnianych miejsc w gminie Krzywiń. Na przygotowanych slajdach przypomniał nam nieistniejące już budynki miasta Krzywinia i okolicznych wiosek oraz sylwetki zasłużonych mieszkańców w tle z ciekawymi anegdotami. Była to wspomnieniowa i wzruszająca podróż do odległych czasów naszego regionu.
Druga część spotkania miała charakter humorystyczny. Autor czytał fraszki i aforyzmy, które nie zwykle celnie pokazują nasze zalety i wady, a powstały na podstawie obserwacji otaczającej rzeczywistości. Na zakończenie spotkania była kawa i ciasto oraz liczne autografy i rozmowy z gośćmi.
Spotkanie z lokalnym regionalistą miało charakter edukacyjno-integracyjny, a zostało zorganizowane w ramach projektu „Krzywiń mały wielki świat” , który biblioteka realizuje ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Pełna foto oraz video relacja na FB