BLISKO – Nasze babki – lokalna historia kobiet – Podsumowanie III inicjatywy oddolnej

Wernisaż wystawy „Nasze babki – lokalna historia kobiet”
W czwartek, 12 września 2024 r. odbyło się podsumowanie konkursowej inicjatywy oddolnej, której autorką jest Maria Marciniak. Zorganizowana została wystawa pn. „Nasze babki – lokalna historia kobiet”, na której można było podziwiać zdjęcia i pamiątki poświęcone kobietom i ich rodzinom na tle historii, w najważniejszych momentach życia oraz kulturę życia codziennego.
Licznie przybyli na wernisaż mogli ponadto wysłuchać bardzo interesującego wykładu „Gwara od kuchni czyli słownictwo kulinarne Wielkopolski” przedstawiony przez Katarzynę Zagłobę z Pracowni Dialektologicznej w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wiele osób aktywnie uczestniczyło w wykładzie odnajdując znane sobie nazwy i określenia potraw oraz składników kuchni regionalnej. Była to niezwykła lekcja wspomnień i obcowania z językiem naszego regionu.
Kiedy już wszyscy poczuli się głodni po tak „smacznej” prelekcji, Dyrektor Biblioteki Jolanta Bilska zaprosiła gości na pyszny poczęstunek.
Projekt „Nasze babki – lokalna historia kobiet” jest realizowany we współpracy z BPMiG Krzywiń jako część zadania „Krzywiń mały/wielki świat”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Pełna fotorelacja na naszym FB!